PLA 3D печатење влакно (портокалово црвена)

PLA 3D печатење влакно (портокалово црвена)
 • Модел TS-Pla-Портокалова Црвена-1

КАРАКТЕРИСТИКИ:

1. Препорачани истиснување / Млазница температура: 190 ° C - 210 ° C
2. Се препорачува основна плоча / Печатење Кревет Температура: Не загреан / (50 - 80) ° C
3. Ниска стапка на намалување и врши многу добро дури и кога печатење поголеми модели.

Опис на производот

спецификација

материјал PLA (Polylactic киселина)
боја портокалова Црвена
Тежина 1кг (приближно 2.2 lbs)
дијаметар 1.75mm (димензионална точност +/- 0.03mm)
Препорачани истиснување / Млазница температура 190 ° C - 220 ° C (374 ° F - 428 ° F)
Препорачани база на чинија Температура / Кревет за печатење Не загреан / (50 - 80) ° C
 • Препорачани истиснување / Млазница температура: 190 ° C - 210 ° C
 • Препорачани основна плоча температура Кревет / печатење: Не загреан / (50 - 80) ° C
 • Ниска стапка на намалување и врши многу добро дури и кога печатење поголемите модели.
 • Висока Компатибилен со различни FDM22D printerMakerbot, УП плус, Мендел, Prusa, серии, итн
 • Не се токсични: Сите производи имаат положено RoHS директивата, направен од 100% Polylactic киселина.
 • Густина е мал, а тоа е многу полесно и поекономично при печатење поголемите модели.
 • Суровини од САД. животната средина-пријателски со добри перформанси.
 • Влакно е уреден завиткани и се топи добро.
 • Непречено и континуирано печатење без затнувањето или балон прашање
 • 24 x 7 Про поддршка на корисниците на обезбедување на технички решенија.

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !