PETG 3D Printing Filament (Red)

PETG 3D Printing Filament (Red)
  • Modeli TS-3D-PETG-Red

TIPARET:

Pastërtia 1.High: PETG ka normë të ulët tkurrje, transmetimit të lartë, edhe të shtypura modelet më të mëdha të kryejnë mirë.
2.Strong Ashpërsia: Prodhuar për tolerancat shumë i ngushtë dhe një gamë të gjerë të temperaturës extruder, fortësi të lartë, duke e bërë për shtypjen e duhur, 3D, dhe më pak probleme extruder grykë.
Compatibility 3.High: Për të aplikohet në një shumëllojshmëri të printer 3D FDM, Makerbot, UP plus, Mendel, Prusa, seri, etj

përshkrim i produktit

Specifikim

material PETG
Ngjyrë i kuq
peshë 1kg (rreth 2.2 lbs)
diametër 1.75mm (Dimensional Saktësia +/- 0.03mm)
Nxjerrje Recommended / Nozzle Temperatura 220 ° C - 260 ° C
flluskë No flluskë
  • Pastërtia e Lartë: PETG ka normë të ulët tkurrje, transmetimit të lartë, edhe të shtypura modelet më të mëdha të kryejnë mirë.
  • Rezistencë të fortë: Prodhuar për tolerancat shumë i ngushtë dhe një gamë të gjerë të temperaturës extruder, fortësi të lartë, duke e bërë për shtypjen e duhur, 3D, dhe më pak probleme extruder grykë.
  • Compatibility lartë: Për të aplikohet në një shumëllojshmëri të printer 3D FDM, Makerbot, UP plus, Mendel, Prusa, seri, etj
  • Healthy: Të gjitha produktet kanë kaluar Direktivën RoHS, e bërë nga acidi 100% Polylactic.
  • Dendësia është i vogël, kur shtypje model i vëllimit më të mëdha të lehta, ekonomike.

 
  • Previous:
  • Next: