PLA 3D Printing Filament (Skin Color)

PLA 3D Printing Filament (Skin Color)
 • Modeli TS-PLA-Skin Color-1

TIPARET:

1. Recommended nxjerrje / grykë Temperatura: 190 ° C - 210 ° C
2. Base Recommended Plate / Print shtrati Temperatura: No / (50 - 80) të nxehtë ° C
3. Shkalla e ulët tkurrje dhe ajo kryen shumë mirë edhe kur shtypje më e madhe modele.

përshkrim i produktit

Specifikim

material PLA (Polylactic Acid)
Ngjyrë Ngjyra e lekures
peshë 1kg (rreth 2.2 lbs)
diametër 1.75mm (Dimensional Saktësia +/- 0.03mm)
Nxjerrje Recommended / Nozzle Temperatura 190 ° C - 220 ° C (374 ° F - 428 ° F)
Recommended Base Plate / Print Bed Temperatura No nxehtë / (50 - 80) ° C

 

 • Rekomanduar Temperatura nxjerrje / grykë: 190 ° C - 210 ° C
 • Recommended Base Plate / Print shtrati Temperatura: No ndezur / (50 - 80) ° C
 • shkalla e ulët tkurrje dhe ajo kryen shumë mirë edhe kur shtypje modele të mëdha.
 • Lartë Compatible me një shumëllojshmëri të FDM12D printerMakerbot, UP plus, Mendel, Prusa, seri, etj
 • Non Toxic: Të gjitha produktet kanë kaluar Direktivën RoHS, e bërë nga acidi 100% Polylactic.
 • Dendësia është i vogël dhe kjo është shumë më e lehtë dhe më ekonomike kur shtypje modele të mëdha.
 • materiale të papërpunuara nga SHBA. mjedis miqësor me punën e mirë.
 • Fije e hollë është i rregullt përfundoi dhe shkrihet mirë.
 • shtypjen qetë dhe të vazhdueshme pa clogging ose flluskë çështje
 • 24 x 7 Mbështetja Pro Customer ofrimin e zgjidhjeve teknike.

 

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !