PETG 3D печатење влакно (црна)

PETG 3D печатење влакно (црна)
  • Модел TS-3D-PETG-1

КАРАКТЕРИСТИКИ:

1. Висока чистота: PETG има ниска стапка на намалување, висока пропустливост, дури и печатење поголемите модели се претстави добро.
2.Strong жилавост: Произведени до многу тесни толеранции и широк спектар температура екструдер, висока цврстина, што го прави за неспокојот 3D печатење, и помалку проблеми екструдер млазницата.
3. Висок Компатибилност: За да се примени на различни FDM 3D печатач, Makerbot, УП плус, Мендел, Prusa, серии, итн

Опис на производот

спецификација

материјал PETG
боја црна
Тежина 1кг (приближно 2.2 lbs)
дијаметар 1.75mm (димензионална точност +/- 0.03mm)
Препорачани истиснување / Млазница температура 220 ° C - 260 ° C
меур Не меур
  • Висока чистота: PETG има ниска стапка на намалување, висока пропустливост, дури и печатење поголемите модели се претстави добро.
  • Силен жилавост: Произведени до многу тесни толеранции и широк спектар температура екструдер, висока цврстина, што го прави за неспокојот 3D печатење, и помалку проблеми екструдер млазницата.
  • Висока Компатибилност: За да се примени на различни FDM 3D печатач, Makerbot, УП плус, Мендел, Prusa, серии, итн
  • Здрави: Сите производи имаат положено RoHS директивата, направен од 100% Polylactic киселина.
  • Густина е мал, кога печатите поголем модел волумен полесни, економски.  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !